Project Description

Powrót do listy tematów

Z tego filmu dowiesz się od czego zależy to, czy uda Ci się przeżyć wzrost potraumatyczny. Otwartość, wychodzenie do innych i pomaganie im, planowanie działań i zaangażowanie w nie, a także dawanie sobie prawa do pozytywnych emocji są czynnikami, które mają na to ogromny wpływ. Trauma może niszczyć, ale może też sprawić, że zaczniesz żyć pełniej. Masz pełną kontrolę nad tym jak będzie to wyglądało w Twoim przypadku!

Zadanie:

Zastanów się nad tym w jaki sposób możesz wdrożyć w swoje życie te działania, które pomogą Ci osiągnąć wzrost potraumatyczny:

  • Nie bój się szukać wsparcia emocjonalnego u bliskich, organizacja spotkań, w których będziesz mógł powiedzieć o tym co czujesz. Możesz też udostępnić im ten kurs i filmy dotyczące wsparcia bliskich.
  • Zaangażuj się w wolontariat i pomaganie innym w lokalnej organizacji pozarządowej. Gwarantujemy Ci, że przyda im się pomoc!
  • Opracuj plan dalszych działań związanych z poradzeniem sobie ze wszystkimi negatywnymi konsekwencjami tego, co Ci się zdarzyło. Szczegółowo omawiamy ten temat w dedykowanej części kursu.
  • Daj sobie prawo na pozytywne emocje, humor.
  • Rozpocznij dziennik, w którym każdego dnia wieczorem zapisywać będziesz ważne zdarzenia minionego dnia, Twoje reakcje, potrzeby i postanowienia na kolejny dzień.
  • Może jest na to teraz za wcześnie, trudno nam przewidzieć w jakim etapie godzenia się z tym, co Ci się przydarzyło jesteś. Kiedy jednak będziesz na to gotowy/gotowa – spróbuj znaleźć sens w tym, co Ci się przytrafiło. Odkryć w jaki sposób możesz wykorzystać to, żeby zmienić swoje życie na lepsze, budować zdrowsze relacje, realizować ważniejsze dla Ciebie plany i marzenia.


powered by Typeform